הנקראות ביותר

סקר הסקרים: פייגלין מתחזק, אורלי לוי-אבקסיס לראשונה בפנים

מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה • כל הסקרים מכל כלי התקשורת • "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

הקרב האמיתי של מערכת הבחירות ממשיך להתחולל בתחתית הטבלה. לפי סקר "ישראל היום" ו-i24 News שפורסם הבוקר (ו'), מפלגת גשר של אורלי לוי-אבקסיס עוברת לראשונה את אחוז החסימה ונכנסת לכנסת עם 4 מנדטים. באותו סקר גם מתחזקת מפלגת זהות של משה פייגלין וזוכה לראשונה ל-6 מנדטים. בסקר זה ובסקר נוסף שפורסם הבוקר ב"מעריב" שומרת כחול לבן על ההובלה, עם פער של 3-4 מנדטים מהליכוד. נראה שהסערה הציבורית שעוררה דליפת המידע על הפריצה האיראנית לטלפון של גנץ לא פגעה במפלגה בשלב זה, ואולי אף להפך.

החלטתם כבר למי להצביע? בואו למצוא את המאץ' הכלכלי שלכם

הימין החדש, שבחלק מהסקרים האחרונים התנדנדה על סף אחוז החסימה, הצליחה כפי הנראה להחזיר עצמה למרכז השיח עם הסרטון השנוי במחלוקת שבו נראית איילת שקד מפרסמת בושם בשם "פאשיזם", שלדבריה "מריח לה כמו דמוקרטיה", ומתייצבת על 6 מנדטים בממוצע. 

הרכבה של הממשלה הבאה יוכרע, כך נראה בשלב זה, בידי אחוז החסימה. למעט כחול לבן, הליכוד, העבודה, חדש-תעל, יהדות התורה ואיחוד מפלגות הימין - כל המפלגות נעות על הציר שבין 0 ל-6 מנדטים ולעתידן בכנסת נשקפת סכנה. גוש הימין גדול בשלב זה מגוש השמאל, אבל במקרה שבו כחול לבן תקבל מספר מנדטים משמעותית גבוה מזה של הליכוד - אי אפשר לפסול על הסף אפשרות שבה מפלגות כמו כולנו של משה כחלון, גשר של אורלי לוי-אבקסיס ואפילו זהות של משה פייגלין - יצטרפו אליה ויקלו עליה להקים ממשלה.

סכום המנדטים בגרף הממוצע לא בהכרח מגיע ל-120, משום שישנן מפלגות שבחלק מהסקרים עוברות את אחוז החסימה, אבל בממוצע נמצאות מתחתיו. גרף הממוצע מבוסס על חמשת הסקרים האחרונים שפורסמו בכלי התקשורת:

 סקר וואלה! מתאריך 19 במרץ.
 סקר חדשות 13 מתאריך 20 במרץ.
 סקר חדשות 12 מתאריך 20 במרץ.
 סקר מעריב מתאריך 22 במרץ.
 סקר ישראל היום ו-i24 News מתאריך 22 במרץ.

פירוט הסקרים:

 

חלק מהסקרים, בהם של כאן 11, מבוצעים על ידי מכון דיירקט פולס שבבעלות שלמה פילבר, עד המדינה בתיק 4000 שבו צפוי ראש הממשלה בנימין נתניהו להיות מואשם בשוחד, ולשעבר מנכ"ל משרד התקשורת ופעיל ליכוד ותיק. טל שניידר חשפה ב"גלובס" בחודש פברואר כי שיטת הסקירה של פילבר שנויה במחלוקת ומבוססת מסרונים, וכן כי החברה שבבעלותו מייעצת למפלגת הימין החדש של איילת שקד ונפתלי בנט. מטעם תאגיד השידור "כאן" נמסר בתגובה לכתבה כי "כאשר אנחנו מזמינים סקרים מדיירקט פולס הדבר נעשה מול מנהלת המחקר בלבד, גב' נטלי פלדמן שהינה אשת מקצוע ותיקה בתחום. שיטת הסקירה של החברה היא חדשנית ונבחרה על-פי שיקול דעתנו המקצועי, לביצוע סקרים נקודתיים". 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות