הנקראות ביותר

נעילה שלילית בת"א: פריגו, נייס ומזרחי טפחות ירדו

מניית בזן עלתה בכ-6% בעקבות דוחות חיוביים • מניית מזור רובוטיקה סיכמה את היום עם עלייה של כ-4% • מניית אורמת התאוששה עם עלייה של 9% • עליות מתונות בכל מדדי התל בונד

הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: איל יצהר
הבורסה לניירות ערך בתל אביב / צילום: איל יצהר

סקירת המסחר בבורסה בתל-אביב: דיווחים שוטפים, מגמות, מדדים, שערי מניות, אג"ח, מט"ח וסחורות והמלצות אנליסטים

 

17:30

שבוע המסחר הראשון של אוגוסט, שבתחילתו התאפיין בעליות שערים, ננעל היום במגמה שלילית. מדד ת"א-35 , מדד ת"א-125 , מדד ביומד  ומדד ת"א-נלד"ן ירדו.

במדד ת"א-35, בלטו בעליות אורמת טכנו , בזן  ומזור רובוטיקה . בירידות בלטו פריגו , מזרחי טפחות  ונייס .  

מדד ת"א-35 עלה השבוע ב-0.8%, ומתחילת השנה עלה ב-5.3%. מדד ת"א-125 עלה השבוע בשיעור של 1.0%, ומתחילת השנה עלה ב-4.2%.

במועד העדכון החצי שנתי של מדדי המניות בבורסה, החל ב-5 באוגוסט, מניית לייבפרסון  התווספה למדד ת"א-35 ומניות חברות הסלולר סלקום  ופרטנר  נגרעו מהמדד.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמה היום מגמה חיובית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמה מגמה דומה.

השקל התחזק מול הדולר ב-0.19% ביממה האחרונה, ושערו היציג של הדולר עומד על 3.683 שקלים. האירו נחלש מול הדולר ב-0.24% ושערו היציג עומד על 4.271 שקלים. 

חברת הנדל"ן י.ח. דמרי  עדכנה היום, בהמשך לדיווח שלה כי היא בוחנת אפשרות לבצע הנפקת אג"ח, כי בהתבסס על נתונים לא מלאים של תוצאות החברה ברבעון השני, הכנסותיה ברבעון השני צפויות להסתכם בטווח של 220-240 אלף שקל, והרווח הנקי צפוי להסתכם בטווח של 28-24 אלף שקל. במהלך הרבעון החולף מכרה החברה 102 יחידות דיור בתמורה כוללת של כ-474 אלף שקל.

רדהיל  הודיעה כי תפעל לגייס 25 מיליון דולר במחיר של 6 דולרים עבור כל ADS (איגרת הנסחרת בנאסד"ק ועוקבת אחרי מניית החברה בתל אביב). הגיוס אינו כולל אופציות. את ההנפקה של רדהיל מוביל בנק ההשקעות לדנבורג ת'למן. 

המסחר בארה"ב נפתח בעליות ואילו המסחר באירופה מתנהל בירידות, למעט מדד דאקס הגרמני. 

בהתייחסות של בנק דיסקונט למצב השווקים בעולם ציינו שם כי "שוק המניות בארה"ב הניב מאז תחילת השנה ביצועי יתר לעומת שוק המניות בגוש האירו ולעומת שווקים רבים במערב", ובין הגורמים שתרמו לכך מציינים את הצמיחה הכלכלית החזקה לעומת צמיחה מתונה יותר בגוש האירו וכן בתחזיות הקונצנזוס לגבי הצמיחה ב-2018 כולה. נוסף לכך, בדיסקונט סבורים כי הכמות הגדולה של רכישות עצמיות של מניות (Buyback) שצפויה בסיכומה של 2018 משכה את השוק קדימה, לצד מיזוגים וחלוקות דיבידנדים. בדיסקונט ציינו כי כלכלני בנק גולדמן זאקס צופים היקף שיא של רכישות עצמיות של מניות שבסיכום שנתי יגיע ליותר מ-1 טריליון דולר, וכי לצד זאת ציינו כי זה הגורם הגדול ביותר למניות השנה.

16:00

גם בשעה זו המסחר בבורסת ת"א מתנהל במגמה שלילית. מדד ת"א-35 , מדד ת"א-125 , ת"א ביומד  ות"א-נדל"ן יורדים. המניות הבולטות בירידות במדד ת"א-25 הן פריגו , נייס  ומזרחי טפחות . המניות הבולטות בעליות הן בזן , אורמת טכנו  ומזור רובוטיקה 

מניית בזן מטפסת על רקע פרסום דוחות כספיים חיוביים. האנליסטים התייחסו בחיוב לדוחות, כשבבית ההשקעות אי.בי.אי ציינו כי המניה נסחרת מתחת לשוויה הכלכלי והעלו את מחיר היעד וגם בבנק דיסקונט העלו את מחיר היעד למנייה, בהמלצת קנייה.

במסחר באג"ח הקונצרניות נרשמת היום מגמה חיובית ובמסחר באג"ח הממשלתיות נרשמת מגמה דומה.

חברת האינטרנט פריון נטוורק  המשיכה לשפר את הרווחיות ולהקטין את החוב שלה ברבעון השני של 2018. הכנסותיה של פריון ברבעון הסתכמו ב-62.8 מיליון דולר, ירידה של 9.9% בהשוואה לרבעון המקביל, ובמחצית ההכנסות הסתכמו ב-124 מיליון דולר, ירידה של 6% לעומת התקופה המקבילה ב-2017. לפי כללי החשבונאות המקובלים (GAAP), החברה עברה ברבעון השני לרווח נקי של 986 אלף דולר, לעומת הפסד של 36 מיליון דולר ברבעון המקביל. במחצית הסתכם הרווח בכ-1 מיליון דולר, לעומת הפסד של 38.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה.

המסחר באירופה מתנהל בירידות, למעט מדד הדאקס והחוזים העתידיים מאותתים על פתיחה חיובית בארה"ב.

14:30

בשעה זו המסחר בבורסת ת"א מתנהל בירידות. מדדי ת"א-35 , ת"א-125 , ת"א-SME60 , ת"א תעשייה ות"א צמיחה כולם יורדים. מדד ביומד  ממשיך במגמה שלילית עם ירידה בולטת במניות פריגו 

מניית מזרחי טפחות  ממשיכה לרכז עניין ונסחרת במגמה שלילית. בצידו החיובי של מדד ת"א 35, עולות מניות בזן , אורמת טכנו , מזור רובוטיקה  ודיסקונט א .

מדד ת"א טק עילית נסחר ביציבות. בין המניות הבולטות במדד, מניית אירונאוטיקס  שממשיכה לזנק בעקבות הדיווח על הצעת הרכש שקיבלה החברה.

מניית לאומי  נסחרת היום בעלייה מתונה, זאת לאחר שדיווחה היום על תוצאות החברה הבת לאומי קארד.

חברת רדהיל  , הנסחרת במקביל בת"א ובנאסד"ק, דיווחה בצהריים על הפסקת מסחר מלאה בעקבות הגשת תשקיף להנפקה בארה"ב.

באג"ח הקונצרניות נרשמת מגמה חיובית עם עליות מתונות בכל מדדי התל בונד.

13:00

המסחר בבורסת ת"א מתנהל בשעה זו בירידות. מדדי ת"א-35  ות"א-125  יורדים. בין מניות מדד ת"א-35, בולטות בעליות בזן , אורמת טכנולוגיות  ומזור רובוטיקה . בירידות במדד, בולטות המניות של פריגו קבוצת דלק  וטבע ובנק מזרחי טפחות . מניית הבנק ממשיכה לרדת היום בעקבות החלטתו לדחות דרישה לתשלום קנס של 343 מיליון דולר בארה"ב.

מניית בזן עולה במסחר בעקבות תוצאותיה הכספיות ברבעון השני, שבו הגדילה את הרווח הרבעוני ב-33% ל-97 מיליון דולר.

בנוסף, מדד ת"א-בנקים  עולה בשעה זו, לאחר שאתמול ירד בכ-2%. מבין מניות המדד, שכולל את מניות 5 הבנקים הגדולים בישראל, בולטת היום בעליות מניית דיסקונט . במדד הביומד  נרשמת כעת ירידה. 

המסחר באירופה מתנהל בשעה זו במגמת היחלשות, למעט מדד הדאקס הגרמני שעולה מעט. החוזים העתידיים בוול סטריט נסחרים בעליות. 

השקל התחזק מול הדולר בכ-0.2% ביממה האחרונה, ושערו היציג של הדולר עומד על 3.684 שקלים. האירו נחלש מול הדולר ב-0.13% ושערו היציג עומד על 4.272 שקלים. 

10:45

המסחר בתל-אביב מתנהל בשעה זו במגמה מעורבת. ת"א-35  ות"א-125  יורדים ב-0.63% וב-0.43%, בהתאמה. ת"א בונד 20 ות"א All Share יציבים, תל בונד-דולר עולה קלות. בין הבולטות בירידות במסחר ניתן למצוא את מניות פריגו , מג'יק , המלט  ומזרחי טפחות . בין הבולטות בעליות במסחר נמצאות בזן , שפירסמה דוחות כספיים היום, וגם אחים נאוי , אורמת טכנו , שירדה אתמול עקב הדוחות, וקרן ריט 1 .

ריט 1 דיווחה היום כי תרכוש את השליטה בחברה המחזיקה במגדל היובל בתל אביב, תמורת כ-120 מיליון שקל.

חברת רפאל מערכות לחימה הגישה הלילה הצעה לרכישת חברת אירונאוטיקס  ב-430 מיליון שקל. ההצעה הוגשה בשיתוף עם איש העסקים אביחי סטולרו. מניית אירונאוטיקס עולה במסחר הבוקר בת"א בכ-11%. המחיר המוצע משקף פרמיה של 10% מעל מחיר השוק של החברה, לאחר שמניית אירונאוטיקס קרסה ב-60% מאז ההנפקה אשתקד.

09:45

יומו האחרון של שבוע המסחר בבורסת תל אביב נפתח היום (ה') במגמה מעורבת, על רקע הנעילה האדומה אתמול והסגירה המעורבת אמש בוול סטריט. חברות האשראי אמריקן אקספרס  וישראכרט פרסמו דוחות כספיים. כך גם חברת בזן .

08:30

פריגו  נערכת למכירת פעילותה בתחום תרופות המרשם. החברה דיווחה היום שבכוונתה לצאת מפעילות זו, וציינה כי המהלך יסייע לה בהתמקדות בשוק הצרכני ובהצפת ערך לבעלי המניות.

06:30

המסחר בבורסה בתל אביב ייפתח היום (ה'), יומו האחרון של שבוע המסחר, על רקע הסגירה האדומה אתמול והנעילה המעורבת בבורסות וול סטריט. ה-S&P 500 ננעל בירידה לא מורגשת, הנאסד"ק במגמה חיובית קלה והדאו ג'ונס בירידה מתונה. המסחר בבורסות אסיה מתנהל היום במגמה חיובית ברובה, כאשר בורסות יפן רושמות ירידות. 

הניקיי היפני  כאמור יורד, ומדדי ההנג סנג , שנחאי  והקוספי  רושמים עליות.

שער הדולר היציג נסחר בירידות ועומד על 3.684 שקלים, ירידה יומית של 0.3%. האירו רושם ירידה של 0.26% ועומד על 4.2726 שקלים. הליש"ט יורד בכ-1% ועומד כעת על 4.7405 שקלים.

בשיאה של עונת הדוחות, היום צפויות לפרסם תוצאותיהן הכספיות לרבעון השני של השנה החברות: פריגו , אבגול , פרוטליקס , פריון נטוורק  ופננטפארק .

במסחר אתמול, בין המניות שרשמו ירידות בולטות היו מניות מזרחי טפחות  ופועלים . הצניחה במניית מזרחי טפחות באה על רקע הודעת הבנק בכך שדחה הצעה להסדר שקיבל ממשרד המשפטים האמריקאי בתיק שמתנהל נגדו בגין חשד שסייע ללקוחות אמריקאים להעלים מס.

בצד החיובי של מדד ת"א 35, מניית סודהסטרים  בלטה אתמול בעליות. זאת על רקע דוחות כספיים חיוביים שפרסמה החברה בשבוע שעבר.

העלייה שבלטה אתמול במדד ת"א 125 היא חברת סלקום  שדיווחה על השלמת מיזם הסיבים האופטיים IBC. סלקום תחזיק ב-70% ממניות המיזם בתמורה ל-100 מיליון שקל. שאר המניות יוחזקו על-ידי חברת החשמל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא שוק ההון?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות