הנקראות ביותר

בנק ישראל מאפשר – "ניהול תיקים דיגיטלי"

ניהול תיקים – יתרונות וחסרונות

ניהול השקעות. ראוי להפחית סיכונים / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב
ניהול השקעות. ראוי להפחית סיכונים / צילום:Shutterstock/ א.ס.א.פ קרייטיב

מנהלי תיקי השקעות יוכלו לפעול בחשבון הבנק של הלקוחות באופן דיגיטלי. מדובר באפשרות שהיא בעצם הכרחית. לא ניתן לנהל בצורה פשוטה ונוחה תיק השקעות אלא אם יש אפשרות לפעול בחשבון, והפיקוח על הבנקים עומד לאשר זאת, כך שהלקוחות לא יצטרכו להגיע לסניף.

הפיקוח על הבנקים פרסם טיוטת תיקונים להוראות בנושא "בנקאות בתקשורת" ו"השקעות של לקוחות בנכסים פיננסיים באמצעות מנהלי תיקים", שבעקבותיהם לקוחות יוכלו, מבלי להגיע לסניף, לתת ייפוי כח שיאפשר למנהלי תיקים לפעול בחשבון הבנק של הלקוחות.

על פי ההצעה - לקוחות הבנקים יוכלו למנות בחשבונם מנהל תיקים, אנושי או ממוחשב (Robo Advising) באופן מקוון, מבלי שיזדקקו להגיע לסניף. כמו כן, לקוח יוכל למנות באופן מקוון מנהל תיקים מתוך המערכת הבנקאית או מחוצה לה, דוגמת בתי השקעות או חברות פינטק העוסקות ב- Robo Advising.

בשורה התחתונה, מנהל התיקים יוכל לפעול בחשבון מקוון. בבנק ישראל מדגישים כי מדובר בצעד משמעותי נוסף בדרך לכך שהלקוחות יוכלו לבצע פעילות בנקאית מלאה מרחוק, ללא צורך בהגעה לסניף. התיקון מאפשר ללקוח למנות באופן מקוון מנהל תיקים, גם בחשבון שנפתח באופן מקוון. החתימה על הטפסים הרלבנטיים לצורך מתן ייפוי הכוח תעשה תוך קיום דו שיח חזותי בזמן אמת עם נציג הבנק, בדרך שתאפשר ללקוח לקבל את כל ההסברים שיידרשו על ידו בנושא.

התיקון יאפשר פתיחת הפעילות בבנקים גם לגורמים חוץ בנקאיים, ובכך יקדם את התחרות בשירותי ניהול תיקים. על רקע זה, אמרה, המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר: "הפיקוח על הבנקים הגדיר כיעד את התמיכה בהגברת החדשנות והטכנולוגיה במערכת הבנקאית לצורך שיפור השירות ללקוחות והגברת התחרות. הצעדים האלו הם חלק מהמגמה של הסרת חסמים בה נוקט הפיקוח על הבנקים במטרה לאפשר את הרחבת הפעילות הבנקאית בדיגיטל, והם יתמכו בהגברת התחרות בתחום ניהול תיקים, בהוזלת השירותים, ובשיפור הנוחות ללקוחות בצריכת השירותים הללו".

מדריכים באתר הון:

ניהול תיקים - כל מה שצריך לדעת

ניהול תיקים "קטנים"

* המאמר נכתב על ידי מערכת אתר הון מדריכים פיננסים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לרכוש או למכור ניירות ערך; וכן אינם תחליף לייעוץ השקעות או ייעוץ פנסיוני המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות
לכתבה הקודמתקיבלתם הלוואה מקופת גמל, קרן השתלמות או קרן פנסיה? ייתכן שמגיע לכם החזר כספי